Пеевски против орязването на пенсии: Фалстарт на правителството

OFFNews 19 февруари 2025 в 07:44 1865 4
Делян Пеевски

Снимка ДПС-Ново начало

Делян Пеевски

Лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски се обяви против орязването на пенсиите в бюджета за 2025 г.

Това е фалстарт за кабинета "Желязков", с мандата на ГЕРБ, в който коалиционен партньор е БСП и социалната политика е поверена на тях, заявява Пеевски.

Няма и не може да има нито една основателна причина, с която да се оправдае това посегателство срещу пенсионерите. Толкова ли му е силата на това правителство - да отнема от най-беззащитните?! И с какви очи ще се изправят после пред избирателите си?!, коментира той. 

ДПС-Ново начало и аз като негов лидер, няма да се съгласим с това унижение на възрастните хора на България. Ще използваме всички възможни средства за парламентарен и граждански натиск това да не се допусне, заявява Делян Пеевски. 

За степента на цивилизованост на едно общество се съди по грижата, която полага за най-слабите, безпомощните и възрастните. Нашите баби и дядовци, майки и бащи не заслужават да им бъде отнета възможността за достойни старини и възнаграждение за годините положен труд, коментира още той. 

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    4915

    4

    Читателка

    19.02 2025 в 09:20

    Ако върне все що е откраднал Шиши не само ще има пари за увеличение, но и по няколко пъти вече ще се увеличат пенсиите.. 4 и половина милиарда представете си какъв рай за пенсионера!!!

    2630

    3

    kokoto

    19.02 2025 в 09:11

    да съкратят охраната на тикви и прасета и малко откъм коли и шофьори че и от президентството бая може за министерствата да не говорим

    4016

    2

    firefighter88

    19.02 2025 в 08:40

    Няма да го заобичам тоя далавераджия , за това изказване!
    Изобщо не му пука за пенсионерите и за всички честни хора!!!

    5129

    1

    Mateevk

    19.02 2025 в 08:05

    Трогателна е грижата на Пеевски и не казвам, че пенсионерите са цъфнали и вързали, но ако за период от 5 години инфлацията е 38%, а пенсията ти е увеличена със 75%, това не говори ли нещо на корпулентния защитник на пенсионерите и на останалите популисти?

     
    X

    Големият протест срещу бюджета 01.12.2025