Пеевски: Няма да допуснем България да бъде употребявана за вътрешнополитически цели в Северна Македония

OFFNews 10 May 2024 в 13:28 4301 1

Снимка ДПС

Няма да допуснем България да бъде употребявана за вътрешнополитически цели в Северна Македония, заяви председателят на ДПС Делян Пеевски.

Думите на лидер на партия с претенции от съседната ни държава, че ще чака "по-разумен премиер" са абсолютно недопустими и неприемливи. Няма оправдание Северна Македония да бъде отклонена от евроатлантическия си път.

"Искам да се обърна към г-н Мицкоски - Няма да има български премиер, който ще тръгне срещу интересите на България. От вас се очаква да изпълните коректно договора, подписан с България", каза още Пеевски.

От ДПС напомнят, че като държава България направи изключително много с подкрепата си за Северна Македония, чието място трябва да бъде като член на ЕС.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Най-святото семейство: Родът на св. Василий Велики и св. Григорий Нисийски