Папите за храна на военнослужещите и цивилните служители в Министерството на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра и Българската армия се увеличават от 200 на 300 лв., съобщиха от МО.
Решението е взето на заседание на Съвета по отбрана, проведено на 21 октомври 2024 г., и влиза в сила със заповед на министъра на отбраната Атанас Запрянов от 1 ноември т. г.
Средствата за увеличението идват от бюджета на Министерството на отбраната.
Така размерът на въпросните суми се изравняват с тези в системата на МВР, обясняват от военното ведомство.
Това е още една мярка, която ще увеличи доходите на хората в отбраната, и с нея се цели повишаване на мотивацията за постъпване, изпълнение и задържане на работа на военнослужещите и цивилните служители, уточняват от МО.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец