"Е, рано е още."
Така, с усмивка, премиерът в оставка Пламен Орешрски отговори на отколешния въпрос "Кой предложи Пеевски" минути, след като парламентът гласува оставката на неговото правителство.
На питане какъв процент от решенията си е вземал сам, Орешарски отговори, че почти всичко е решавал колективно с министрите си, а законопроектите е обсъждал с парламентарните сили.
Не познавам друг механизъм в парламентарна република, при който премиерът може да е напълно самостоятелен, посочи той.
Винаги стоя зад моите решения, включително зад кандидатурата на Кристалина Георгиева за върховен представител по външната политика на ЕС, заяви още Орешарски. Според него е национално отговорно тя да бъде номинирана, ако има шансове за толкова висока позиция в Евросъюза.
По думите му отиващият си кабинет не е излъчил официална номинация за еврокомисар, тъй като за това не е имало политическа подкрепа.
Не е в моите функции да се справя с надзора на КТБ, коментира още той по горещата тема, която остава в наследство на следващото управление.
Решението за "Южен поток" не съм взел под влияние на американските сенатори, с тях не сме обсъждали темата", добави Орешарски.
В по-некомфортна медийна среда нито едно правителство на прехода не е работило, отвърна той за питане за раздадените евросредства на медии преди изборите.
Мандатът се оказал малко по-труден от очакванията му, макар че очаквал трудности. Твърди, че не е имал чувството, че работи под натиск.
Според Племен Орешарски оставката му е била предопределена от развитието на взаимоотношенията между двете подкрепящи парламентарни групи след евроизборите.
На въпроса дали му е олекнало, след като подаде оставка, той отговори: "Аз съм напускал няколко пъти в моя професионален живот високи постове с огромно напрежение по време на работата и винаги е падало напрежението, след като приключи съответния мандат. Не прави изключение и сега".
Накротко едоногидшния живот на това правителство той определи като "преходно управление". Надява се следващото редвоно правителство да бъде по-стабилно.
Премиерът в оставка обмисля дали да уважи конгреса на БСП в неделя - 27 юли, на който е поканен.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25.07 2014 в 00:10
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
24.07 2014 в 16:02
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
24.07 2014 в 16:00
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
24.07 2014 в 14:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
24.07 2014 в 13:38
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
24.07 2014 в 13:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
24.07 2014 в 13:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
24.07 2014 в 13:19
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
24.07 2014 в 13:14
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
24.07 2014 в 13:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие