Унгарският премиер Виктор Орбан е изпратил писмо до Бойко Борисов, в което му благодари за сътрудничеството по време на премиерския му мандат и особено за усилията му да спре мигрантския поток.
Писмото бе публикувано от лидера на ГЕРБ в профила му във фейсбук.
„Високо ценя приятелските и сърдечни лични отношения, на които се наслаждавахме през тези години“, пише Орбан.
„Убеден съм, че Вашите усилия да спрем потока от нелегални мигранти към Европа са допринесли значително за сигурността и безопасността на нашия континент, за което Ви дължим голяма доза признателност и уважение. Мога да Ви уверя, че моето правителство ще продължава да засилва сътрудничеството между нашите държави и се надявам, че аз самият също мога да разчитам на Вашето приятелство и подкрепа в бъдеще“, се казва още в поздравителния адрес.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци