Общинската избирателна комисия в София проверява кмета на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев по сигнал, който се отнася до негов отпуск.
От протокол на заседанието на ОИК, проведено снощи, става ясно, че сигналът е от Николай Георгиев и е за "наличие на основание за предсрочно прекратяване пълномощията на кмета на район "Изгрев".
Твърдението е, че кметът на район "Изгрев" е отсъствал от работа повече от месец, през това време е бил извън страната, а районът се е управлявал от заместник-кмет.
"За правилното изясняване на случая от фактическа и правна страна следва да бъдат събрани допълнителни доказателства и информация от компетентни органи и институции", пише в протокола от заседанието.
ОИК ще иска информация от столичния кмет Васил Терзиев и заверено копие от депозирано уведомление, ако е налично, подадени от д-р Георгиев, за отсъствията му. МВР ще трябва да предостави писмена справка кога районният кмет е влизал и излизал от страната. От д-р Георгиев пък ще се изиска препис от заповед за заместването му и документи за ползван платен и неплатен отпуск за периода от 01.01.2026 г. до датата на изготвяне на справката.
ОИК ще се произнесе по сигнала след установяване на всички факти.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец