Николай Нанков е подал оставка като народен представител, съобщи БГНЕС.
Бившият министър на регионалното развитие и благоустройството се върна в парламента като депутат от групата на ГЕРБ, след като подаде оставка след тежката катастрофа край Своге, която отне живота на 20 души.
След него поста пое доскорошния депутат от партията Петя Аврамова. След поемането на поста тя обяви, че е поканила Нанков да стане неин заместник.
Заради катастрофата заедно с Нанков си тръгнаха министрите на вътрешните работи и транспорта Валентин Радев и Ивайло Московски.
Оставката на Нанков е залегнала като първа точка в програмата за работа на парламента в сряда. Мотивите ѝ обаче засега не са ясни.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23485
1
10.10 2018 в 08:04
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци