Момче с рядка форма на левкемия ще получи голяма част от върнатите чиновнически бонуси. Това обяви премиерът Бойко Борисов. Все още не е уточнена сумата, която 18-годишният Йордан Стоев ще получи.
Йордан и негови приятели внасят писмо в Министерския съвет на 2 март, с което молят да бъде подпомогнато финансово лечението. Младежът трябва да замине за костно-мозъчна трансплантация в Университетска клиника в Хамбург. Там има донор със 100% съвместимост с 18-годишния Йордан. Необходими са общо 216 724 евро. Комисията за лечение в чужбина към МЗ отпуска максималните 92 000 евро. На 6 март Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) превежда още 94 520 евро. Приятелите на момчето вече са събрали 40 000 евро от дарения. Изпълняващата длъжността управител на НЗОК Марияна Стефанова дари 5000 от 15-те хиляди лева бонуси, които е взела през 2011 година. Така без дарението на министрите сумата за Йордан стигна 229 000 евро, т.е. повече от необходимото. Няма яснота как ще се постъпи в този случай.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни