Министерството на отбраната е спазило държавния протокол при организацията на водосвета на Богоявление, казаха от ведомството за БНР и допълниха, че протоколът не е променян от над 20 години.
По-рано днес председателят на Народното събрание Росен Желязков обяви, че ще поиска писмено обяснение от ведомството заради липсата на покани за ритуала към председателите на парламентарните групи.
От министерството отбелязаха и че са "отворени за конструктивен диалог с народните представители в интерес на сигурността и отбраната на страната".
Председателят на ПГ на ДПС Делян Пеевски на свой ред призова министъра на отбраната Тодор Тагарев да се яви пред парламента и да "поеме отговорност за липсата на покана към депутати за водосвета на бойните знамена на Богоявление".
Пеевски определя това като "грубо погазване на българската Конституция и унижение на парламента", а министъра - като "самозабравил се".


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23485
4
07.01 2024 в 15:23
3168
3
07.01 2024 в 15:12
2878
2
07.01 2024 в 15:05
Или пък да не се е минавало през някоя тясна врата, та на корпулентния председател на уважаваната парламентарна група да му е трябвало специално отношение?
3935
1
07.01 2024 в 14:37
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия