Кандидатът на Партията на европейските социалисти (ПЕС) за председател на ЕК Никола Шмит изрази подкрепа за пълноправното членство на България в Шенген на брифинг за журналисти.
Днес на конгрес на ПЕС в Рим ще бъде гласувана неговата кандидатура.
Време е България да влезе изцяло в Шенген. Винаги съм подкрепял България и Румъния, каза Шмит.
Той посочи, че още докато Сергей Станишев е бил премиер е обсъждано приемането на България в ЕС. България е много активен и важен член на този съюз, каза Шмит и изтъкна, че страната ни е важна за европейската сигурност. Трябва да бъде подкрепяна и признавана, каза още Никола Шмит.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец