Депутатът от НФСБ Валентин Касабов разкри как управляващите ще съберат необходимите 161 гласа за свикване на Велико народно събрание. Според него това вероятно ще се случи с подкрепата на народни представители от БСП, които са от вътрешната опозиция на лидера на Столетницата Корнелия Нинова.
„За нас е неприемливо увеличаване на правомощията на президента. Това е опасно”, каза Касабов в сутрешния блок на Нова телевизия.
Едно от предложенията е на ВМРО и то предвижда увеличаване на правомощията на президента.
От днес ГЕРБ започва консултациите с партиите в парламента за свикване на Велико народно събрание и за нова Конституция. Първите преговори ще бъдат с „Обединените патриоти”, които също имат свои идеи за промени в основния закон.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7032
3
26.08 2020 в 10:46
при нов избор чрез машинно гласуване на Парламент от 7мил. в България и над 2мил. извън страната не е възмож-
но!
16952
2
25.08 2020 в 10:41
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Вместо да намалява администрацията: МС добави четвърти зам.-министър в транспортното министерство
Правителството маха Цветелина Бориславова като почетен консул на Исландия
Полицейски екип остава да пази хижа Петрохан
ПБ, ГЕРБ и ДПС изгониха Божанов и Мирчев от заседанието на комисията за контрол на службите в НС
Мъжът в с. Величково не бил пастрокът на издирваната Наталия