Президентът Илияна Йотова продължава другата седмица консултациите с парламентарните групи в рамките на процедурата по назначаване на служебен премиер.
На 10 февруари, вторник, президентът ще приеме в президентската институция:
От 10.00 часа – представители на парламентарната група на "Алианс за права и свободи";
От 11.30 часа – представители на парламентарната група на ПП МЕЧ;
От 13.00 часа – представители на парламентарната група на „Величие“.
Вчера президентът се срещна с представителите на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, а днес - с ДПС-Ново начало, БСП-Обединена левица и ИТН.
От разговорите стана ясно, че предсрочните парламентарни избори ще се проведат в първата неделя след Великден - на 19 април.
Йотова отива в Италия
От "Дондуков" 2 съобщиха също така, че Йотова ще бъде на посещение в Италия по повод откриването на XXV Зимни олимпийски игри и по покана на президента на Международния олимпийски комитет Кърсти Ковънтри.
На 5 февруари Илияна Йотова ще бъде гост на официалния прием, даван по повод зимната олимпиада от президента на МОК за държавни глави и ръководства на националните олимпийски комитети.
На 6 февруари българският президент ще бъде посрещната от своя италиански колега Серджо Матарела в Кралския дворец в Милано, където ще се състои прием, посветен на тържественото откриване на XXV Зимни олимпийски игри. По-късно Илияна Йотова ще участва и в церемонията на стадион „Сан Сиро“, където ще бъде даден старт на игрите и запален олимпийският огън. В рамките на посещението си президентът ще посети Олимпийското село в Милано, където ще се срещне с български спортисти.
Следете новините ни в :





















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3095
3
05.02 2026 в 10:10
После изборите ако са преди президентските, и ако спечели ''другаря'' ще чака да я подкрепи за президент, тарикатски го играят.. Да видим дали ще им излязат сметките..
Ами да му милят избирателите.. :(
3168
2
05.02 2026 в 08:58
Тупа топката, така че да е от полза на руzкият агент.
-4585
1
04.02 2026 в 20:21
Виновни са лошите ПП , затова да отиде да се поразходи до Италия , да се отмори , много се натовари напоследък ,газове , подуване , слаб тонус , а населението ще чака .... това си е избрало за Резидент !
Държавата цъфнала , но олимпиадата не може да започне без Резидентката ни !
Така и така отива в Италия ,да вземе поне да свърши една полезна работа , да побратими двете мафии българската и италианската !
Ако ги пуснат на състезание , нашите състезатели спортисти олимпийци по крадене двете прасета , пеевски-простак , ще отупат италианците с по някой друг милиард !
За зимни спортове не ставаме ,ама по краденето сме ненадминати олимпийци !
И ... по разходките на политиците ...обикалят ...обикалят ... и се връщат в кочината да заредят с пачки за нова обиколка !
Наскоро Простакът ни се оплака , че канцлера Мерц реве за него , иска да го види на живо гост в Германия !
За какво са протестите в Украйна? Отговорът на една доброволка, близка и до Федоров, и до Сирски
Адвокатът на Цветан Василев смята, че Пепи Ервото не е между живите
За какво са протестите в Украйна? Отговорът на една доброволка, близка и до Федоров, и до Сирски
Путин: Подвизите на военни от Северна Корея, помогнали на Русия, никога няма да бъдат забравени
Ивайло Мирчев: България с единия крак е на Запад, а с другия в потъващия кораб на Путин
НАП отстранява временно хванатите с подкуп служители
Ивайло Мирчев: България с единия крак е на Запад, а с другия в потъващия кораб на Путин