Иззети са над половин милион евро при акции на МВР за изборите

OFFNews 02 April 2026 в 15:53 2331 8
Премиерът Андрей Гюров

Снимка БГНЕС/архив

Към този момент имаме иззети над половин милион евро. Срещу тях има списъци с имена. 

Това обяви служебният премиер Андрей Гюров, като коментира действията на властта за провеждане на честни избори на 19 април. 

Когато в България заговорим за избори, всички си представят тефтери с имена, пачки с пари и хора, които гласуват под строй. Години наред държавата се правеше на сляпа и безсилна. Това време приключи, пише още Гюров. 

Той подчертава, че е дал "разпореждане всеки сигнал да се разглежда внимателно, всяко нарушение да се преследва, и резултатите са безспорни". 

МВР не е страничен наблюдател, а е на първа линия, заявява служебният премиер. Социалните служби не са пощенска кутия за изборни пожелания, храните и дървата за огрев не са разменна монета, допълва премиерът.

Подадените сигнали са 7 пъти повече, а образуваните производства и задържаните лица – 4 пъти спрямо предходните избори. Това не е просто статистика. Tова е ясен знак, че гражданите и правителството сме на една страна, казва още Гюров. 

В крайна сметка голямата победа ще бъде ваша. Високата избирателна активност е по-голяма сила от всички акции и разследвания и това зависи от вас, призовава избирателите Андрей Гюров. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2985

    8

    Джендо Джедев

    02.04 2026 в 18:26

    Двата шопара няма ли да се разквичат да им върнат парите? :D

    -1243

    7

    Октим

    02.04 2026 в 18:01

    Продължавайте в същия дух! Сигурен съм, че ще намерите още повече за хазната!

    14059

    6

    Ivan Terziysky

    02.04 2026 в 17:51

    Дерзайте г-н Гюров, има още. Браво, само така!

    10599

    5

    stanimir_13

    02.04 2026 в 16:47

    Върнаха 1/100 от откраднатото. И най-дългият път започва с една крачка.

    5020

    4

    Друг е виновен

    02.04 2026 в 16:37

    закърпихме бюджета

    305

    3

    Щом толкова много се инвестират значи печелят поне 50 пъти повече значи да си политик е най добре заплатеното безделения. Спирам с драскането ,ставам политик. И аз искам да ям от скъпия кашкавал. Така де !!!!!!

    20482

    2

    случайно прочетох

    02.04 2026 в 16:34

    Чудесно! Тези пари са откраднати от нас и искат да ги раздават, за да могат да продължат да крадат много, много повече.
    Пожелавам успех на МВР и дано имаме по честни избори!

    2615

    1

    Маги Стралска

    02.04 2026 в 16:09

    и накрая.... кат съберат повече милиончета.... да ги инвестират.... в проекти за децата....
     
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026