
Народният представител от Има такъв народ Ива Митева стана председател на 46-тото НС, след като бе подкрепена от 137 депутати. Георги Кадиев гласува против, а въздържалите се бях 99.
ГЕРБ и БСП гласуваха въздържал се, ДПС подкрепи Митева.
237 народни представители участваха в гласуването.
Митева бе председател и на предишното Народно събрание.
Втората кандидатура за председател на НС бе на Кристиян Вигенин, издигнат от БСП. Той получи 35 гласа "за", против - 60 и "въздържали се"- 137.
Председателстващата заседанието на парламента Мика Зайкова даде думата за разисквания, но нито един от депутатите не пожела да вземе думата.
След избирането на Митева Кадиев обясни отрицателния си вот с липсата на диалог между партиите.
Зам.-шеф на парламента от ГЕРБ ще бъде Росица Кирова. Останалите заместници на парламентарния председател са - Виктория Василева от "Има такъв народ", Кристиан Вигенин от БСП, Атанас Атанасов от ДБ, Мукаддес Налбант от ДПС и от "Изправи се! Ние идваме!" - Татяна Дончева. Всички бяха избрани с 227 гласа "за".
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Последни коментари
pisnamiotmutri
Повдигнаха обвинение на Радостин Василев за принуда
alfakentavur
Къде е починал Ангел Христов - всички отричат (обновена)
Джендо Джедев
Къде е починал Ангел Христов - всички отричат (обновена)
Джендо Джедев
Радев прие ПП-ДБ само за няколко минути, но обеща да не бави указа
Джендо Джедев
Мъж с расо и кръст опита да нападне Денков и Петков пред президентството (обновена)