Депутатите ще направят втори опит днес да създадат временна комисия за разглеждане на проекта на конституция, внесен от ГЕРБ.
Управляващите искат промени в основния закон и свикване на Велико народно събрание, но нямат необходимото мнозинство. Точката беше вкарана извънредно, но липсата на кворум вчера провали гласуването, а социалистите напуснаха залата.
В състава на временната комисия трябва да влязат 18 народни представители – по трима от всяка партия и трима независими.
Проектът предвижда комисията да работи 2 месеца.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
8821
1
02.10 2020 в 10:02
На тяхно място, аз бих се притеснявал и въздържал от подобни начинания.
БСП няма какво да ги коментираме, и те са на тръстиката.
ДПС са здраво стъпили на земята, но не трябва да забравяме КОЙ е там.
Хора, помислете какви щети още може да нанесат, трябва да действаме незабавно.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци