БСП ще сезира Конституционния съд за достъпа на МВР до телефоните на граждани под карантина.
Представители на ръководството на Парламентарната група на "БСП за България" ще внесат искането в Конституционния съд днес.
То е за обявяване на противоконституционност на новите текстове в Закона за електронните съобщения (ЗЕС), които дават възможност на органите на МВР да имат достъп до данните от мобилните устройства на гражданите, поставени под карантина, съобщиха от партията.
Предложението бе направено в противоречие с парламентарния правилник преди второто четене на закона и без предварително обществено обсъждане.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7900
2
22.04 2020 в 13:56
Абе важното е да се саботират мерките....
18001
1
22.04 2020 в 10:34
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск