Премиерът Бойко Борисов заминава за еднодневно посещение в Турция, където ще се срещне с турския президент Реджеп Тайип Ердоган, съобщиха от правителствената пресслужба.
Визитата е договорена по време на телефонен разговор на Борисов с турския му колега Бинали Йълдъръм в края на май.
Борисов ще бъде приет от Ердоган в двореца „Бештепе” в Анкара. След това той ще се срещне с премиера Йълдъръм. На срещите ще бъдат обсъдени теми от двустранните отношения между България и Турция, както и ситуацията на Балканите и в Европа.
В тях ще участва и председателят на Комисията по култура и медии в Народното събрание Вежди Рашидов.
В делегацията, водена от министър-председателя Бойко Борисов, е включена и вицепремиерът по правосъдната реформа и министър на външните работи Екатерина Захариева. В Анкара тя ще проведе среща с министъра на външните работи Мевлют Чавушоглу.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
48260
4
13.06 2017 в 08:17
Този банкянски серсем ще ни овъртоли в невъзможна ситуация.
И отива в Турция, а не е взел най-важната личност за там?! Защо в делегацията не присъства кмета на Симитли? Кой ше го "натяга" като го "олабят"?!
18044
2
13.06 2017 в 07:58
Кога ще са ваканциите на учениците през предстоящата учебна година?
Тръмп иска шефът на ФИФА за генерален секретар на ООН
Борисов бесен: ПБ наглеят и лъжат безобразно за Иран и Украйна. Разделят българите
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров
Вучич се засегна: Защо ме сравняват с Путин от ''Тему'', а не с Радев?