Над 10 млрд. лв. повече вече са в портфейла на държавата в сравнение с миналата година, написа лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в профила си във Фейсбук. Парите вече не изтичат, а влизат в хазната, допълни Борисов.
Постигнахме рекордна събираемост през 2025 г. след удар по контрабандата и сивия сектор, при това - само за 11 месеца. Това означава повече пари за пенсии, заплати и инвестиции, а не за схеми и чадъри, посочи още той.
От правителствения пресцентър вчера съобщиха, че България е получила трето плащане от 1,47 млрд. евро по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ). Плащането беше направено, след като Европейската комисия (ЕК) оцени като изпълнени 48 етапа и цели от общо 50, включени в искането за плащане.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3747
6
31.12 2025 в 08:56
2252
5
30.12 2025 в 22:59
11020
4
30.12 2025 в 22:50
2985
3
30.12 2025 в 18:05
-1243
2
30.12 2025 в 17:39
17984
1
30.12 2025 в 17:34
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци