Премиерът Бойко Борисов изпрати съболезнователна телеграма от името на българското правителство до турския президент Реджеп Тайип Ердоган по повод влаковата катастрофа в турската провинция Текирдаг.
"Бих желал да предам чрез Вас нашето съчувствие към болката и мъката на семействата и близките на загиналите в трагичния инцидент”, пише в телеграмата.
Борисов пожелава и скорошно оздравяване на ранените при катастрофата.
Вчера пътнически влак, с 332-а пътници, движещ се от Капъкуле за Истанбул, дерайлира в района на Чорлу, област Текирдаг. Загинаха 10 души, ранените са 73. Повече от 100 линейки и хеликоптери извозваха пострадалите. Разследването на инцидента продължава, според първоначалните данни скоростта на композицията е била около 160 км/ч.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец