

"Изходът от ситуацията с машините е да се върне възможността за гласуване с хартиени бюлетини", заяви председателят на парламентарната група на ГЕРБ Десислава Атанасова след среща на председателския съвет в Народното събрание рано тази сутрин. На него е обсъдена възможната дата за президентските избори.
Според Десислава Атанасова всички искат избори 2 в 1. Обсъждани са две възможни дати за такъв вот - 7 и 14 ноември, каза още тя.
„Оказа се, че ЦИК и „Сиела“ (фирмата, която осигурява машините за вота - б.р,.) все още са в търговски спорове по отношение на собственост, машини, кодове и всичко останало“, коментира депутатката.
На съвета е била поканена и Камелия Нейкова, председател на ЦИК. За по-късно днес е насрочен още един Председателски съвет в парламента.
По думите на Атанасова трябва да се търси разумен подход за изход от ситуацията.
Следете новините ни в :„При всички случаи се печатат бюлетини. За последните избори отпечатаните хартиени бюлетини са били на стойност 7,5 милиона лева. Това категорична е за сметка на българските данъкоплатци“, добави Атанасова.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Радев: Работим неуморно, докато някои ни атакуват от плажовете
Канчелов: Броят на жертвите от фентанил скоро ще достигне загиналите при катастрофи
Млада шофьорка се заби в дърво, гледала си телефона
Радев: Работим неуморно, докато някои ни атакуват от плажовете