5100 Секционните избирателни комисии са предали протоколи без грешки и членовете им ще получат бонус от 25 лева.
Това заяви зам.-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева по БНТ. Все още при нас да пристигат писма и информация, че има още такива секционни избирателни комисии, този брой ще се увеличи, допълни тя.
По думите й комисиите - отличници са 45% от всички СИК-ове в страната.
Матева подчерта, че са установени около 8000 грешки в протоколите от изборите за Народно събрание, докато на изборите през април 2023 г. са били 14 700 грешки.
Най-честите грешки, които установяват в ЦИК, са при разнасянето на преференциите и при събирането на действителните гласува за партии и коалиции, каза още Росица Матева. СИК-овете са включвали и гласовете "не подкрепям никого", обясни тя.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Пеевски увери, че има запаси и хората ще имат гориво
Дебатът за ''Лукойл'': Кого от ВСС ''шамариха'' в хотел ''Берлин'' и кой пи уиски във водни чаши в кабинета на Пеевски
Прокурор Наташа се отрече от православието, стана вещица и си смени името
Посолството на Москва: Все повече руснаци са жертва на имотни измами в България