И възлагането на турската фирма "Норм" в зона 4 - Надежда, Сердика и Илинден, е обжалвано пред КЗК от 2-те отстранени фирми. Така, сюжетът допълнително се заплита, защото преди произнасяне на КЗК и на съда след това, не може да се пристъпи към директно договаряне, съобщи лидерът на Спаси София и общински съветник Борис Бонев.
Така всички решения на кмета на Столична община Васил Терзиев по мегапоръчката за чистотата в София с общо 7 обособени позиции са обжалвани. Първото е за прекратяване на процедурата за избор на чистач в Люлин и Красно село и възлагането на сметосъбирането в двата района съответно на СПТО и Софекострой.
Второто решение на общината се отнася до прекратяване на процедурата за зона 3 поради липса на класирани кандидати. Договорите за почистването на "Изгрев", "Слатина" и "Подуяне" е до 30 ноември. Столична община планираше да започне процедура с пряко договаряне, за да не се повтори кризата с боклука като в Красно село и Люлин. Още миналата седмица обаче от общината обявиха, че се готвят за кризисна ситуация в трите района, ако до изтичането на договора за поддържането им няма друго решение.
Договорът за трите района "Илинден", "Надежда" и "Сердика" изтича на 7 януари и според решението на СО трябваше останалият единствен кандидат “Норм Санаи” да поеме сметоизвозването.
В петък не бяха отворени офертите и по друга поръчка - за закупуване на четири камиона на предприятието за третиране на отпадъци, като и там са подадени жалби, съобщи Сега.
Обжалвана е и друга процедура - избор на фирма, която да чисти от сняг пътищата на Витоша. Договорът е изтекъл, съобщи Медиапул.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел