Заместник-министърът с COVID-19 е в добро състояние, Танева под карантина

OFFNews 09 June 2020 в 09:27 5110 4
Заместник-министърът с COVID-19 е в добро състояние, Танева под карантина

Снимка Архив

Заместник-министърът от МЗХГ е в добро състояние, съобщи пред bTV министър Десислава Танева. Днес ведомството ще работи с граждани дистанционно, след като вчера беше констатирано, че има лице с положителна проба за коронавирус.

Министър Танева също е под карантина, защото заразеният служител вчера е бил на работа.

Дезинфекцията в сградата на МЗХГ трябва да бъде завършена до края на седмицата. Днес трябва да излезе резултатът на Десислава Танева. РЗИ вече установяват обхвата на контактните лица, които ще бъдат тествани.

Тя припомни, че това е вторият случай на заразен с коронавирус служител в ръководеното от нея ведомство. Първият е бил в началото на епидемията, когато всички са работили дистанционно и не се е наложило да се вземат специални мерки.

Във връзка с дадения вчера брифинг пред журналисти министър Танева уточни, че те са посетили зала, която се намира на първия етаж и не би следвало да има проблем, тъй като не са били контактни.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Най-святото семейство: Родът на св. Василий Велики и св. Григорий Нисийски