Снимайте, снимайте, докато не са го махнали, подвиква мъж, преминаващ покрай площад "Гарибалди" на събраните любопитни да видят новото творение сред многото, оставени от авторите и изпълнителите на ремонта на "Граф Игнатиев": водната стена.
След като онзи ден тя бе показана и посрещната с присмех и описания като "надгробна плоча", "тоалетна за котки" и какво ли още не, днес черната плоча, по която се стичат струйки вода бе прикрита с метални заграждения, видя наш екип.

А уверението на столичния кмет Йорданка Фандъкова, че плочата ще бъде премахната, подейства като магнит на мнозина, които побързаха да дойдат, да я огледат и снимат за спомен.

Екипът ни завари около дузина въоръжени с телефони и фотоапарати, забавляващи се с поредната котфузна за общинари и ремонтиращи ситуация, когато отиде да провери какво се случва с поставената - очевидно за кратко - водна стена пред централата на КТ "Подкрепа".

Хората сформираха дори мини опашка пред процепа на двете заграждения, от който плочата се вижда най-добре.

Снимки: Александра Маркарян/OFFNews
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35235
1
29.03 2019 в 07:36
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие