"Напоителни системи" възстанови дигата в радомирското село Прибой, съобщава Министерството на земеделието.
Това е първият реализиран обект от новото ръководство на дружеството.
При наводненията през януари 2021 г. река Струма скъса дигата и наводни повече от 15 къщи. Наложи се „Напоителни системи“ спешно да отворят дигата и в противоположната част на селото, за да може водата да се оттече. Оттогава "Напоителни системи ЕАД - София-клон" се опитва да възстанови скъсаната дига, но не среща съдействие от страна на бившето ръководство на дружеството, пишат още от министерството.
На 12 декември 2021 г., при поредния проливен дъжд, реката отново излиза от коритото и къщите пак са наводнени.
На 14 февруари 2022 г. новото ръководство на дружеството предприема спешно действия за възстановяване на дигата. Към днешна дата тя вече е напълно затворена, а проводимостта на реката в района е възстановена.
Домовете на хората вече са напълно защитени, уверяват от министерството.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец