Над 2000 незаконни вейпове са иззети при разследване в Перник, съобщават от МВР.
Вейповете без акцизен бандерол са конфискувани от автомобил, жилище, гараж и офиси на куриерски фирми.
Действията по случая започнали на 12 февруари. На паркинг в квартал „Мошино“ в Перник е проверен лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 21-годишен перничанин. В автомобила са открити акцизни стоки без бандерол.
После се претърсени жилище в Перник и гараж в София, ползвани от младежа. Иззети са 504 вейпове, 31 флакона с диазотен оксид (райски газ), 164 кутии с приспособления за употребата му, 17 фалшиви банкноти с номинал 50 лева, както и около 8 килограма нарязан тютюн без акцизен бандерол. Тогава младежът е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР.
Той е познат на органите на реда с предходно нарушение – управление на МПС след употреба на алкохол.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел