Гражданите в столичния "Ботунец" готвят днес още по-голям и мащабен протест след създалото се напрежение в квартала снощи. Стотици българи излязоха по улиците му миналата вечер, а причината е системен тормоз от страна на ромите, твърдят недоволните.
Последният конфликт и повод за масовото недоволство е от преди два дни. Тогава ромско семейство празнувало освобождаването на сина си от затвора, припомня bTV. През нощта, когато шумът станал нетърпим, българи направили забележка на ромите да намалят музиката, след което били пребити.
Пострадали са шестима души, сред които – 2 деца.
Протестиращите настояват властта да вземе мерки и да изсели самонастанилите се роми, както и да се засили полицейското присъствие.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец