Трети ден хората от старозагорското село Казанка не могат да пият вода. Водата в селото е замърсена с уран. Пробите от местните водоизточници в селото за изпратени за изследване.
Хората в старозагорското село Казанка се притесняват, че замърсяването с уран във водите на селото идва от военния полигон. Там се намират и водоизточниците, заяви в ефира на Нова тв кметският наместник на селото Елка Михайлова.
Водата от чешмите е неизползваема за битови цели. С нея не може и да се готви. Естествен уран над нормите прави водата опасна. Жителите на селото получават питейна вода, доставена с водоноски.
Националния център по радиобиология ще изследва новините проби.
Докато не излязат резултатите забраната за използване на водата за пиене и готвене остава.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Състоянието на Ратко Младич се влошава, почти е загубил говора си
Член на екипажа на задържан във Великобритания танкер от руския сенчест флот е арестуван за нарушаване на санкциите
Княгиня Калина се самопоканила на шествието на семейството
Преводи на килограм