

Екипи на турската служба за брегова охрана спасиха две българчета на 7 и 9 години от удавяне в залива Вакъф край селището Енез в Одринска област, предаде БТА.
Децата плували с надуваема лодка в морето близо до брега. Тя е била повлечена от бурния вятър към дълбоки води и съществувал риск да се обърне.
Гражданин, който се намирал по това време на брега, видял, че лодката с двете деца е в бедствено положение и се опитал с кану да стигне до лодката и да я изтегли на брега, но безуспешно.
В това време други хора наоколо сигнализирали Службата за брегова охрана в Енез, че в морето бедстват деца.
Екипите стигнали до лодката, взели я на буксир и я изтеглили в пристанището Енез, а децата били спасени. Спасен бил и човекът с кануто, който се опитал да спаси децата.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
915
2
07.09 2023 в 23:26
11978
1
07.09 2023 в 11:48
Кога България ще има летателна техника за борба с пожарите? - пита протестът пред НС
Светият Синод призова да се молим за бързото потушаване на пожарите
Руската треньорка Вера Шаталина: Българките нямат фигура за художествена гимнастика
Как показаха среден пръст на гражданите на България
Има риск от втори 9 септември, но в ''софт'' вариант. Заплахата е по линия синдромите Копейкин и Магнитски
''Ще има последствия'' - Захарова пак заплаши България