В събота е постъпил сигнал за евентуално прелитащ дрон над летище „Васил Левски“ в София, но дрон не е установен. Това съобщи пред БТА директорът на Столичната дирекция на вътрешните работи Любомир Николов.
На 7 март от пресцентъра на аеропорта съобщиха пред БТА, че системите за наблюдение на летище „Васил Левски“ в София са засекли следобед дрон.
Николов обясни, че на сигнала са реагирали служители на „Гранична полиция“, които установяват гражданин, служител в известна немска авиокомпания от 2008 г., в когото са открити радиостанция и фотоапарат. Гражданинът е казал, че слуша радиолокационната кула за излитащи кацащи самолети, за да има подготовка да направи професионални снимки на самолети, с които да участва в нещо като конкурс за такива кадри - в социалните мрежи.
Други сигнали за дронове също постъпват, но те към момента не се потвърждават, добави директорът на столичната полиция.
Авиационни фотографи, част от спотърската общност в София, също излязоха с опровержение на съобщенията, че техен колега е пуснал дрон на Летище София.
"Разбираме от медийните публикации, че към МВР е имало сигнал за дрон, но той не е на фотограф от спотърската общност" - завяват авиофотографите.
"На 7 март 2026 г. по време на проверка на службите за сигурност в района на летището е установен любител фотограф, който е снимал излитания и кацания на самолети. След извършената проверка е потвърдено, че той “не разполага с дрон”. След приключване на проверката фотографът “е останал на място и е продължил да снима”, тъй като извършваната от него дейност не е представлявала нарушение" - пишат още в изявлението си до медиите авиофотографите.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро