Столичният Център за градска мобилност (ЦГМ) дава възможност на подаване на електронни сигнали срещу езика на омразата в градския транспорт.
Инициативата е под наслов "Заедно сме по-добри!". Разяснителни стикери от нея са разлепени в превозните средства на градския транспорт.
От ЦГМ заявяват, че всички заслужават да пътуват без страх и омраза. Ако гражданите забележат знак или надпис с език на омразата по време на пътуването си, да сканират QR кода с камерата на мобилното устройство и да подадат електронен сигнал към ЦГМ за:
език на омразата или нецензурни надписи;
повреди в оборудването или превозното средство и други.
Все още не е представена информация дали и какви сигнали са подадени за изминалите седмици, откакто е започнала инициативата.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3905
2
04.03 2024 в 22:17
-60
1
04.03 2024 в 10:12
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск