Столичната община ще осигури транспорт на възрастните и инвалидите, които не могат да се придвижват заради блокадата на възлови кръстовища в София. Това се разбра от думите на Красимир Димитров, шеф на Аварийна помощ в СО.
Той обясни, че общината е залята от сигнали на недоволни от спирането на градския транспорт граждани.
Тази сутрин представителите на общината се опитаха да убедят протестиращите да съберат палатките от Орлов мост, но безуспешно. "Идеята беше диалог. За съжаление не постигнахме разбирателство с протестиращите на Орлов мост. Ще продължим да водим диалог, за да може ритъмът на живот в столицата да стане нормален", коментира Димитров.
Протестиращите обаче са категорични, че няма да пуснат движението на градския транспорт, дори само на част
от линиите.
Красимир Димитров съобщи още, че все още не са изчислени щетите от протестите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11506
1
31.07 2020 в 13:08
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци