Шест заплахи за поставени взривни устройства на различни места в София са били подадени по имейл този следобед. Сигналите за взривни устройства са в три столични търговски центъра, в Националния исторически музей (НИМ), музея "Земята и хората" и Военно-историческия музей.
От Столична дирекция на вътрешните работи (СДВР) извършват проверка, съобщи БТА.
От НИМ съобщават, че след като е получен сигналът за взривно устройство, посетителите и персоналът са евакуирани.
В края на март МВР провери фалшиви сигнали за бомби в търговски център в София, Съдебната палата и Софийския университет "Св. Климент Охридски". Тогава се оказа, че сигналите са изпратени от три различни имейла, но с един IP адрес, който е локализиран в страна извън ЕС, съобщиха от МВР.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
09.04 2024 в 07:41
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия