Село без вода от два месеца беше оставено и без ток, съобщават местни жители.
Дупнишкото село Дяково останало на тъмно в съботния следобед заради авария по електропровода в махала "Хановете". Тя е засегнала около 20 къщи, съобщава БНР.
Проблемът се оказал във връзки при пуснато наскоро захранване на новопостроена къща в махалата. Смяната им отнела няколко часа.
Селото няма вода от ноември 2019 г. Тогава "Напоителни системи" спрели пуснатия през 1995 г. водопровод за язовир "Дяково" като превантивна мярка, за да се поддържа оптимален обем на язовира и така да се осигури питейна вода за няколкото дупнишки села и за Бобов дол.
В резултат на мярката хората са принудени да си докарват вода в туби от Дупница.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни