Седем деца от с. Кичево в болница след натравяне

OFFNews 20 June 2015 в 13:55 4829 2
Седем деца от с. Кичево в болница след натравяне

Седем деца от 4 до 6 години от седмичната детска градина в село Кичево, община Аксаково са приети В Инфекциозната клиника на УМБАЛ „Св. Марина" - Варна, съобщава БНР.

Медиците смятат, че са с хранително отравяне. Малчуганите са се почувствали зле след вечерята в четвъртък, съобщи директорът на Регионалната здравна инспекция д-р Светла Станева.

Децата са откарани в болницата. Там е установено, че имат бактериално хранително отравяне. Взети са проби от храните, които са консумирали децата.

Резултатите се очакват следващата седмица. Правят се изследвания и на персонала в градината.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026