Само двама души са били агенти на бившата Държавна сигурност сред депутатите в новото Народно събрание. Единият е от БСП, а другият от ДПС, заяви Екатерина Бончева от Комисията по досиетата по БНТ.
Този парламент е по-различен от всички останали. Проверихме 4582 кандидати. Оказа се, че повече от половината не подлежат на проверка, защото са хора от средната възраст. Случил се е един оздравителен процес и една смяна на поколенията, обясни тя.
Бончева уточни, че сред депутатите има 48, които са свързани със служби, но двама от тях са обвързани с ДС.
През парламента от началото на прехода са минали над 170 агенти, уточни тя.
Според Бончева темата за лустрацията е станала част от предизборната кампания на политиците, превърнала се е в политическа дъвка.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2252
2
26.04 2023 в 07:22
3000
1
24.04 2023 в 18:45
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск