Психично болен мъж тормози съседите си в Перник

OFFNews 27 March 2025 в 07:49 1577 0
съседка

Снимка Скрийншот

Съседи се оплакват от психично болен мъж

Жители на блок в Перник се страхуват от психично болен мъж. Той живее сам, не допуска никого у дома и никой не знае какви лекарства приема и дали въобще го прави.

Доскоро е бил в клиника, но оттам бил изписан заради подобряване на поведението. Такова обаче съседите му не забелязват. 52-годишният мъж продължавал да буйства, да крещи и да блъска когото види на стълбите във входа.

Агресивният съсед живее на третия етаж. „Аз живея под него. В нашия апартамент няма покой. Мести мебели, хвърля тежки предмети, вика, пуска музика. Страх ме е, че може да ни запали или наводни”, признава жена, която живее в същия вход, по Нова телевизия.

Мъжът казал, че не е ял от 40 дни. Съсед му занесъл пиле и лютеница, които по-късно психично болният изхвърлил през прозореца.

„Преди 10 дни беше вкаран принудително в психиатрично отделение по сигнал на живущи в квартала. Там е държан седем дни. По думите на брат му той е дисциплинарно изписан – за неспазване на вътрешния ред и лошо поведение”, обясни съседка.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Д-р Семерджиев: Здравеопазването е концесия на ГЕРБ, ще получим още от същото