Днес ще стане по-топло, ще се задържи 2-3 градуса, довечера ще започне да вали - тази поредица дъжд, сняг, дъжд, е много опасна. Ще усетим цялата красота на зимата през уикенда - дъжд, сняг, студ, суграшица, поледици, прогнозира проф. Георги Рачев по бТВ.
Понеделник и вторник ще стане минус 10-12 градуса. Но - от сряда започва затопляне - 5-6 градуса през деня. Топлото от Средиземноморието и Северна Африка идва, в петък дори минималните температури няма да са отрицателни, каза още климатологът.
Валежи не се очакват скоро след сряда, успокои той.
В зимните курорти всичко е прекрасно - оръдията за сняг могат да работят, каза още проф„ Рачев.
По думите му зимите стават по-кратки и концентрирани в рамките на няколко дни.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17882
1
09.01 2026 в 10:08
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци