Дъждовете у нас няма да спрат, но затова пък ще стане по-топло. Топъл въздух ще се пренася от юг над България.
В сряда и четвъртък се очаква ново захлаждане с валежи. Тогава ще бъдат и най-ниските температури, после се очаква повишението им. Но май ще си отиде като студен месец, прогнозира проф. Георги Рачев по бТВ.
От петък времето ще стане по-стабилно, няма да спре да вали, но дъждовете ще бъдат по-малко, каза още той. И допълни, че все пак в средата на месеца сме далеч и от половината норма на валежите.
В Хърватия вече има наводнения, в северната част на Италия засушаването изчезна, язовирите на Германия са пълни, обясни проф. Рачев.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия