Протестите срещу новата организация на движение в центъра на София продължават. Тази вечер протестиращите блокираха движението по булевардите "Васил Левски" и "Патриарх Евтимий". Допускаха се само линейки, тролеи и трамваи.
Протестът продължи повече от час, а недоволните граждани настояват за незабавно възстановяване на старата маркировка.
Общинските съветници на София ще заседават по темата извънредно и в четвъртък.
В петък, 17 май, Административният съд спря всички действия на Столичната община по булевардите "Патриарх Евтимий" и "Витоша" след жалба от неправителствена организация, а кметът на София Васил Терзиев обяви, че ще обжалва решението.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13799
1
21.05 2024 в 01:18
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден