
С три решения на служебното правителство се одобрява помощ за хотелиерите, приютили украински бежанци. Според едно от тях кабинетът изплаща над 5,7 млн. лева за нощувки в периода 24 февруари - 31 май 2022 г.
Средствата ще бъдат разпределени по общо 160 подадени заявления за 133 879 нощувки и изхранвания (закуска, обяд и вечеря) на бежанци.
С друго решение е одобрена помощта за хотелиерите за периода от 1 до 15 ноември 2022 г.
Получатели на помощта са и лица, упражняващи дейност в обекти държавна и общинска собственост, настанили и изхранвали или само настанили украински бежанци. Помощта е в размер на 2 807 802,45 лв.
С третото си решение от днес кабинетът одобрява и помощта на предоставителите нощувка и изхранване от 16 ноември до 31 декември 2022 г. Средствата са общо 6 389 579,25 лв. за предоставените нощувки.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Того
Аналена Бербок се готви да изгони от Германия над 30 руски дипломати по подозрения за шпионаж
lilianasimeono1
САЩ повдигна обвинение на руския агент, опитал се да се внедри в Международния наказателен съд
Johnny B Goode
Путин се е разбрал с Лукашенко за разполагане на руски тактически ядрени оръжия в Беларус
Гражданин
Руската актриса Мария Шукшина: Ваксинираните срещу COVID-19 се използват за прицелване на ракетите HIMARS