
Прочутият кино гримьор Димитър Коклин почина на 76 години, съобщи блогът за култура "Площад Славейков".
Коклин е художник-гримьор на стотици герои в киното, театъра и телевизията. Работил е за над 40 филма и сериали, сред които „А бяхме млади“, „Петимата от Моби Дик“, „Боянският майстор“, „Адаптация“, „Денят не си личи по заранта“, „Маргарит и Маргарита" и т.н. От 2000 до 2006 година работи в "Шоуто на Слави", където създава визията на много от телевизионните образи в скечовете на предаването.
Димитър Коклин е роден на 3 септември 1938 г. в София в семейството на Александър Коклин - белоемигрант от благородно семейство, заселил се в България по време на Гражданската война в Русия (1917-1922).
Завършва Техникума за художествени занаяти в София. В Студията за игрални филми се записва на курс за гримьори, като след приключването на обучението печели конкурс и остава да работи като помощник-гримьор.
Поклон пред паметта му!


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
03.11 2014 в 16:19
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Котаракът Мишу, изчезнал на летището в Брюксел, бе върнат невредим на стопаните си след 17 дни
Проданов обиди Теменужка Петкова: Това, че сте си глътнали корема за моментна снимка, не Ви прави модел!
Нетаняху отхвърли споразумението на Съвета за мир, Израел няма да се изтегли от Газа
Правителството дава още 6 млн. евро на НС за изгубено дело
Русия бързо усвои украинската тактика с удари по логистични центрове