Държавата получава между 500 и 1000 заявления на час за компенсациите от 20 евро заради скъпите горива.
Това съобщи служебният социален министър Хасан Адемов по време на работно посещение в Самуил.
По думите му до средата на петък са подадени над 12 800 заявления в Агенцията за социално подпомагане.
Компенсациите са насочени към хора с ниски доходи до два пъти линията на бедност, които притежават кола с валидна "Гражданска отговорност".
Заявления могат да се подават лично в Центъра за административно обслужване на дирекция "Социално подпомагане", като представят лична карта, чрез лицензиран пощенски оператор или по електронен път след регистрация с квалифициран електронен подпис, ПИК на НОИ или ПИК на НАП в Портала за електронни услуги.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни