Пространството между сградата на Народното събрание, ул. "Московска", Княжеския дворец и площад "Княз Александър I Батенберг" ще бъде обособено в площад, който носи името на първия демократично избран президент Жельо Желев.
Решението е на Столичния общински съвет след доклад, внесен от общинските съветници Малина Едрева (ГЕРБ), д-р Антон Койчев (СДС) и Веселин Калановски (Демократична България).
До доклада към СОС се стигна след инициатива на членовете на екипа на президента Желев - д-р Михаил Иванов, Пламен Богоев и Боян Стаменков.
При днешното гласуване в СОС цялата група на БСП и трима общински съветници от Демократична България се въздържаха.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец