

Пътна полиция започва операция за контрол на товарните автомобили и автобусите.
тя ще се проведе от 18 до 24 февруари и е част от календара на TISPOL – Европейската мрежа на службите на Пътна полиция. Операцията тече на територията на всички държави-членки.
Засилените проверки имат за цел да се обърне внимание на водачите, че последиците и броят на загиналите и ранените при пътнотранспортно произшествие с участието на тежки машини и автобуси са значително по-големи в сравнение с другите тежки ПТП. Основните причини за възникналите инциденти с участието на товарни автомобили и автобуси са неспазване времето за почивка от водачите, превишаването на скоростта, употребата на алкохол и упойващи вещества, превоз на необезопасени товари както и претоварването на автомобилите.
Проверките ще се осъществяват съвместно със служители на Изпълнителна агенция “Автомобилна администрация”. В проверките ще се включат служители на криминална и икономическа полиция.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18392
1
18.02 2019 в 11:15
Тръмп защити Инфантино, президентът на ФИФА бил фантастичен
Тръмп защити Инфантино, президентът на ФИФА бил фантастичен
Мисия 'Лека работа за прокурорския син'
Мисия 'Лека работа за прокурорския син'
Сибир е вече в обсега на украинските удари, обяви Зеленски