Над 200 нови дървета, храсти и цветя ще красят парковото пространство около НДК до края на октомври.
Новите планове бяха представени днес от Столична Община на пресконференция по темата.
В тази зона близо 40 дървета са в много лошо състояние и ще бъдат премахнати и заменени с нови. Към момента не са опасни за минаващите пешеходци, тъй като не са близо до алеите, уточниха от общината.
Паркинг зоната ще остане същата, като цялостен ремонт на парка около НДК не се предвижда.
Мраморните плочки около сградата ще се подменят само, ако са силно компрометирани.
Ще бъдат поставени нови пейки, кошчета, а по думите на Ралица Маджарова от дирекция „Зелена система" към Столична община паркът около НДК ще стане най-осветеното място в София.
Паметникът "1300 години България", за който не се знае все още дали ще бъде премахнат или реставриран, не влиза в плановете на обновителните и строителни действия на общината.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11.05 2015 в 14:06
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци