Паметникът на съветската армия в София е залят с бяла боя и автомобилно масло.
Бялата боя е покрила манипулативния надпис "На съветската армия освободителка от признателния български народ", който стои в основата на монумента.
Автомобилното масло е разлято на стълбите пред паметника.
Полиция охранява района.
В 18 ч. днес се очаква Градският съвет на БСП - София да проведе "тържествения си митинг на Братската могила".
Съюзът на комунистите в България, Движение „Че Гевара" и фондация „Безсмъртният полк" пък призоваха за национална акция „Цвете за Победата" - да се полагат цветя "пред паметниците на героите-антифашисти, отдали живота си за Победата над капитализма и фашизма."
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни