Няколко общини обявиха бедствено положение заради валежите, а синоптиците обещаха поройни валежи и днес.
Общините Чавдар, Мирково и Златица бедстват, а в карловското село Климент са съборени и няколко сгради заради водите, но за щастие те са били само земеделски постройки, съобщава bTV.
Жълт код за силни валежи и висока гръмотевична активност е обявен за 17 области в страната.
Очакват се значителни валежи с количества между 15 и 30 л/кв.м. Ще има и гръмотевици. Жълтият код важи за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Разград, Силистра, Добрич, Варна, Разград, Шумен, Бургас, Ямбол и Сливен.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец