Обявиха бедствено положение в Белоградчик

ОFFNews 03 December 2014 в 21:48 4313 2
Обявиха бедствено положение в Белоградчик

Над 25 000 души в Белоградчик вече втори ден са без ток, а редица селища в общината са откъснати от света заради паднали дървета, съобщиха от Нова телевизия.

Днес кметът на Белоградчик обяви бедствено положение в общината. 

Третокласният път от Монтана за Белоградчик е затворен заради паднали огромни дървета.  

Бедстващите хора са около 7000 души.

Близо 25 населени места са без електричество - почти цялата община Белоградчик, част от град Кула и село Бойница.

Причината е заледени далекопроводи заради паднали върху тях клони и дървета. Екипи на ЧЕЗ се опитват да отстраняват авариите във всички населени места.

Засега оптимистичната прогноза от тях е, че ток ще има утре или най-късно в петък.

До края на седмицата е обявен неучебен ден в община Белоградчик.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Георги Пашов: Световното първенство оправдава очакванията, Мексико е голямата изненада на турнира