Пловдисвското село Катуница е било обгазено от дим. Причината е пожар, който е обхванал сухи треви и храсти и се е прехвърлил върху територията на хвостохранилище, на което се изливат утайките от пречиствателна станция, предаде Нова.
Димът се е задържал тази сутрин в района на Катуница заради безветрие. Миризмата на изгоряло се усеща в цялото село. По тази причина от Община Садово са издали заповед за затваряне на детската градина и училището и са помолили родителите да приберат децата си.
"Указанията са да не се пускат климатици", съобщи кметът на Катуница Красимир Юруков.
За случая е уведомена и здравната инспекция.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел